تبلیغات
فیلم ها - بیوگرافی خاظره اسدی

بیوگرافی خاظره اسدی

سه شنبه 1 شهریور 1390 11:39 ق.ظ

نویسنده : آرینا
ارسال شده در: بیوگرافی بازیگران ،
سلام من بعد از چند وقت برگشتم
و براتون بیوگرافی خاطره اسدی
بازیگر سقوط یک فرشته نقش سارا
گزاشتم راستی به نظرتون فعلا کدوم قسمت سقوط یک فرشته قشنگ تره؟

خاطره اسدی

اسم؟ خاطره اسدی

سن؟ متولد مهرماه 1362 است.

كارنامه؟ ساناز «دیشب باباتو دیدم آیدا»، كسی كه قصه را به یك مسیر تازه انداخت. همیشه سر كلاس دیر می‌رسید، ماشینش پنچر می‌شد و تازه گواهینامه‌اش را گرفته بود و اجازه نداشت توی اتوبان‌ها رانندگی كند. كمی خلاف، كمی فضول، كه آخر سر هم مانیفست بچه‌های طلاق را ارایه كرد! خودش می‌گوید از بازی‌اش در آن سكانس خیلی راضی نیست.

تحصیلات؟ دیگر دارد تمام می‌شود و لیسانسش را به زودی می‌گیرد. به خاطر سینما تعدادی از واحدهایش را حذف كرده است.

خلق و خو؟ كمی خجالتی است، هر چند كه خودش انكار كند.جلوی دوربین ساتیار نمی‌داند با دست‌هایش چكار كند. اهالی پشت صحنه «تقاطع» ابوالحسن داوودی، اعتقاد دارند دختر بسیار بااستعداد و خوش‌اخلاقی است.

تقاطع؟ تاریخ اكرانش خیلی معلوم نیست. یك فیلم پازل‌گونه كه خاطره در نقش شادی یك بازی ظریف را به نمایش می‌گذارد. آنهایی كه فیلم را در جشنواره دیده‌اند، روی خاطره به عنوان یك بازیگر باهوش و بادقت حساب بازكرده‌اند.

هنرپیشه زن مورد علاقه؟نیكول! نیكول كیدمن. با هم راجع به آن سكانس سه دقیقه‌ای Birth (تولد) حرف می‌زنیم؛ سكانسی كه می‌گویند شاهكار بازی نیكول است. یك كلوزآپ از چهره‌اش، بدون اینكه حرفی بزند تنها با برق چشمان و تغییر خطوط ریز صورت، هزار و یك حس متفاوت و گاه متناقض را نمایش می‌دهد. خاطره می‌گوید این چیزها تمرین می‌خواهد و یك هوش خاص. از بین بازیگران زن ایرانی هم رویا نونهالی، گلاب آدینه و سوسن تسلیمی را می‌پسندد.

نقش؟ خودش هم دنبال نقش‌هایی است كه از شخصیتش دور است. می‌گوید این نقش‌ها را بهتر در می‌آورد. او هیچ شباهتی نه به ساناز «دیشب باباتو دیدم آیدا»ی صدر عاملی دارد و نه به «شادی» تقاطع كه او هم در نوع خود دختر عاصی و مشكل‌داری است.خاطره اتفاقا می‌تواند دختر خیلی آرامی باشد.سیگار كشیدن، سخت‌ترین كاری بوده كه او باید برای ایفای نقش شادی از پسش بر می‌آمده.

تلویزیون؟ نه! آن طرف‌ها آفتابی نمی‌شود. خوشش نمی‌آید مردم موقع صحبت‌های تلفنی یا هنگام سبزی پاك كردن(!) نگاهش كنند. ترجیح می‌دهد در تیررس آنهایی باشد كه سینما را می‌شناسند و بازی او را با وسواس پی می‌گیرند.

گیشه؟ ستاره؟ خیلی علاقه‌ ندارد. بیشتر به نقش فكر می‌كند؛ به نقش‌های عجیب و خلاقانه.

فیلم مورد علاقه؟ سینما پارادیزو، بارها نگاه كرده است. عین هزار دفعه هم اشك ریخته است.

كتاب؟ خب دختر كتابخوانی است.نیچه می‌خواند،‌ابرمرد را تازه تمام كرده و هیچ دل خوشی ندارد از آن جمله معروف نیچه كه می‌گوید با زن‌ها با شلاق و تازیانه و مزخرفاتی از این دست!

به زودی؟ هنوز تصمیم نگرفته، چند تا فیلمنامه در دست دارد كه هنوز بینشان انتخاب نكرده است، اطلاعات بیشتری در این مورد نمی‌دهد. اطلاعات نداریم.

تئاتر؟ موقعیت خوب پیش بیاید حتما كار می‌كند.

بازیگری؟ می‌گوید كه عاشق خلق كردن است. عاشق بازیگری است و البته كارگردانی. دو فیلم كوتاه هم ساخته است. به كارگردانی فكر می‌كند.

كلیشه؟ خودش حواسش هست در نقش دختران خلافكار، یاغی و عصیانگر و... كلیشه نشود.

این همه آن چیزی است كه خاطره وقتی روی «صندلی زرد»‌نشست، گفت. البته تقریبا همه‌اش...


امیدوارم جبران کرده باشم نظر یادت نره
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 1 شهریور 1390 11:46 ق.ظ